Екологічно та стильно: світові еко-бренди одягу
Як правило, ми використовуємо лише 20% нашого одягу та взуття, а інші 80% лежать в шафі та чекають свого часу. Сьогодні розкажемо, чому екологічний підхід до гардероба допоможе не тільки нашій планеті, але заощадить кошти, довго слугуватиме та буде стильним доповненням будь-якого аутфіту.
Текстильне виробництво завдає великої шкоди навколишньому середовищу
- Забруднення повітря. Викиди СО₂ складають 10% річних через роботу багатьох виробництв.
- Використання води. Для пошиття одягу використовують близько 79 мільярдів кубічних метрів води на рік. На життєвий цикл однієї пари джинсів потрібно 3500 літрів води, одна футболка вимагає 2720 літрів.
- Забруднення океанів. Щорічно пів мільйона тонн мікроволокон з одягу опиняються у світових водах. Це можна прирівняти до 50 мільярдів пластикових пляшок. Забруднення ґрунтів. Щосекунди у світі відправляють на звалище або спалюють обсяг текстилю рівний 1 вантажівці.
- Майже 80% населення ігнорують це і не розуміють важливість дотримання мінімальних екологічних правил у своєму гардеробі! Ми підібрали для вас світових виробників екологічного одягу, які турбуються про навколишнє середовище та своїм прикладом стараються надихнути інших.
Adidas
Один з найвідоміших прикладів екосвідомих брендів — лідер спортивного одягу Adidas. Бренд знижує негативний вплив свого виробництва на навколишнє середовище і створює продукти, які дарують нове життя пластиковому сміттю. Співпрацюючи з Parley for the Oceans, був розроблений 3D-концепт кросівок із пластику та представлений ООН у Нью-Йорку у 2015 році. Верх моделі був зшитий із волокна, для виробництва якого використали перероблений морський пластик, отриманий із залишків рибальських сіток. Після цього була розпочата ціла компанія з виготовлення екологічних кросівок. На додачу до інноваційного методу виробництва кросівок, Adidas мотивує людей долучатися до процесу їх перероблення та виготовлення з них нових кросівок. Для популяризації екологічного бачення серед людей, залучають відомих спортсменів, співаків, світових дизайнерів, популярні компанії. Adidas підтримує і заохочує нові екологічні напрями, а саме: серію килимків Stripped Down Stripes зі старих зношених кросівок Adidas, створення купальників з рибальських стрічок.
Reebok
Американський бренд став ініціатором виробництва кросівок на рослинній основі, а саме використання бавовни та кукурудзи. Reebok намагається забезпечити сталий розвиток в спортивній галузі та робити вагомий вплив на збереження навколишнього середовища. Верх екологічного взуття вироблено зі 100% органічної бавовни, а для підошви застосовано кукурудзяний продукт та касторову олію. Гнучкий текстиль для взуття, отримують з евкаліпта. Варто відзначити, що всі використовувані матеріали для виготовлення кросівок — поновлюються, тому не приносять шкоди екології планети. Дана модель сертифікована Міністерством сільського господарства США як така, що зроблена на 75% із біоматеріалів. Reebok також працював над упакуванням своєї продукції, яка на 100% переробляється.
Veja
Veja — це французький бренд, який презентував «веганські» кеди з залишків кукурудзи. Вони виготовлені з біологічно розкладного матеріалу, який складається на 50% з кукурудзяних відходів. Мало хто знає, але Veja 5 років працювала над революційним матеріалом для взуття. Це повноцінний екологічний замінник шкіри, який буде слугувати споживачу довго і не буде шкодити нашій планеті. Поєднуючи мінімалістичний дизайн та актуальні тренди, Veja швидко стала головним взуттям у гардеробі багатьох модниць разом з іншими класичними кросівками, як Converse і Vans. Вони є у гардеробі першої леді України Олени Зеленської, Емілі Ратаковскі, Емми Ватсон, Кейт Міддлтон та Меган Маркл.
Merrell
Сміливо рекомендуємо ще один бренд взуття для активного відпочинку. Merrell пропонує еко взуття для чоловіків, і для жінок. Колекція Gridway відповідає сталому розвитку та модним тенденціям 2022 року. На противагу fast fashion, бренд направлений на довге користування споживачем його продукції. Також, в колекції Merrell представлено багато моделей взуття для туризму та активних видів спорту.
Сподіваємось, після прочитання цієї статті, кожен із нас задумається про свою роль у збереженні планети та зробить правильні висновки. Приєднуйтесь до екологічного руху!