Екологічно та стильно: світові еко-бренди одягу

Як правило, ми використовуємо лише 20% нашого одягу та взуття, а інші 80% лежать в шафі та чекають свого часу. Сьогодні розкажемо, чому екологічний підхід до гардероба допоможе не тільки нашій планеті, але заощадить кошти, довго слугуватиме та буде стильним доповненням будь-якого аутфіту.

Текстильне виробництво завдає великої шкоди навколишньому середовищу

  • Забруднення повітря. Викиди СО₂ складають 10% річних через роботу багатьох виробництв.
  • Використання води. Для пошиття одягу використовують близько 79 мільярдів кубічних метрів води на рік. На життєвий цикл однієї пари джинсів потрібно 3500 літрів води, одна футболка вимагає 2720 літрів.
  • Забруднення океанів. Щорічно пів мільйона тонн мікроволокон з одягу опиняються у світових водах. Це можна прирівняти до 50 мільярдів пластикових пляшок.  Забруднення ґрунтів. Щосекунди у світі відправляють на звалище або спалюють обсяг текстилю рівний 1 вантажівці.
  • Майже 80% населення ігнорують це і не розуміють важливість дотримання мінімальних екологічних правил у своєму гардеробі! Ми підібрали для вас світових виробників екологічного одягу, які турбуються про навколишнє середовище та своїм прикладом стараються надихнути інших. 

Adidas 

Один з найвідоміших прикладів екосвідомих брендів — лідер спортивного одягу Adidas. Бренд знижує негативний вплив свого виробництва на навколишнє середовище і створює продукти, які дарують нове життя пластиковому сміттю. Співпрацюючи з Parley for the Oceans, був розроблений 3D-концепт кросівок із пластику та представлений ООН у Нью-Йорку у 2015 році. Верх моделі був зшитий із волокна, для виробництва якого використали перероблений морський пластик, отриманий із залишків рибальських сіток. Після цього була розпочата ціла компанія з виготовлення екологічних кросівок. На додачу до інноваційного методу виробництва кросівок, Adidas мотивує людей долучатися до процесу їх перероблення та виготовлення з них нових кросівок. Для популяризації екологічного бачення серед людей, залучають відомих спортсменів, співаків, світових дизайнерів, популярні компанії. Adidas підтримує і заохочує нові екологічні напрями, а саме: серію килимків Stripped Down Stripes зі старих зношених кросівок Adidas, створення купальників з рибальських стрічок.

Reebok

Американський бренд став ініціатором виробництва кросівок на рослинній основі, а саме використання бавовни та кукурудзи. Reebok намагається забезпечити сталий розвиток в спортивній галузі та робити вагомий вплив на збереження навколишнього середовища. Верх екологічного взуття вироблено зі 100% органічної бавовни, а для підошви застосовано кукурудзяний продукт та касторову олію. Гнучкий текстиль для взуття, отримують з евкаліпта. Варто відзначити, що всі використовувані матеріали для виготовлення кросівок  — поновлюються, тому не приносять шкоди екології планети. Дана модель сертифікована Міністерством сільського господарства США як така, що зроблена на 75% із біоматеріалів. Reebok також працював над упакуванням своєї продукції, яка на 100% переробляється.

Veja

Veja — це французький бренд, який презентував «веганські» кеди з залишків кукурудзи. Вони виготовлені з біологічно розкладного матеріалу, який складається на 50% з кукурудзяних відходів. Мало хто знає, але Veja 5 років працювала над революційним матеріалом для взуття. Це повноцінний екологічний замінник шкіри, який буде слугувати споживачу довго і не буде шкодити нашій планеті. Поєднуючи мінімалістичний дизайн та актуальні тренди, Veja швидко стала головним взуттям у гардеробі багатьох модниць разом з іншими класичними кросівками, як Converse і Vans. Вони є у гардеробі першої леді України Олени Зеленської, Емілі Ратаковскі, Емми Ватсон, Кейт Міддлтон та Меган Маркл. 

Merrell